Mühürlerin Önemi

Mühürlerin Önemi
Gelişen dünyada her geçen gün güvenliğe daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Kurumsal veya bireysel her türlü firma güvenlik sorunu yaşamaktadır. Bu sorunu çözmek için ise her türlü sektörde kullanılmak üzere üretilen güvenlik mühürleri mevcuttur. Güvenlik mühürleri, yetkili olmayan kişiler için caydırıcı olmaktadır, istenilmeyen alana girişi önlemektedir.  Güvenlik mühürleri belli bir alanı, ürünü, makineyi, kapalı bir hacmi korumaya almaya sağlar.

Güvenlik mühürlerinin çok fazla çeşidi vardır.  Elektrik, su, doğalgaz gibi sayaçların güvenliği için kullanılan sayaç mühürleri; konteynerlar için konteyner mühürleri; mesafeli alanlarda kullanılmak üzere geliştirilen mesafeli güvenlik mühürleri gibi sektörlere, kullanılan alanlara göre değişim gösteren birçok mühür çeşidi bulunmaktadır.

Mühür tercihinde en önemli olan ise güvenlik mühürlerini güvendiğiniz firmalardan tedarik etmenizdir. Mührün birincil görevi güvenliği sağlamak olduğundan, kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir. Örneğin el ile açılması mümkün olmaması gereken konteyner mühürlerinin ISO/PAS onaylı belgesinin olması gerekmektedir ki dünya standartlarında kalitesi olup olmadığı anlaşılsın. Kullanılan plastiklerin kaliteli olması gerekir ki sıcaklıkta veya soğuklukta bozulma yapmasın ve güvenliği sağlamaya devam etsin. Gövdede kullanılan alüminyum ve çelik gibi malzemeler kaliteli olmalı ki çekme mukavemeti gerçekten söylendiği gibi olsun.

Gökerplast olarak lokal pazarda sektörde öncüyüz. Gerek Türkiye’de gerek diğer ülkelerde birçok kurumsal firmanın tedarikçiyiz. 1988 yılında girdiğimiz bu yolculukta gün geçtikçe teknolojiye ayak uydurarak ilerlemekteyiz. Güvenlik mühürlerinin kalitesini her geçen gün artırmakta ve özgün, yenilikçi ürünlerle karşınıza çıkmaktayız.

Hedefimiz güvenlik mühürlerinin kullanıldığı her sektörde birincil konuma gelmektir. Global bir marka olma yolunda her geçen gün daha çok yol kat etmekteyiz. Tecrübemiz kalitemiz ile birleştiğinde bir güvenlik mühründen beklenen her şeyi müşterilerimize sağlamaktayız.

Size uygun güvenlik mührünü seçerek siz de çağımızın en büyük sorunu olan güvenliği bir sorun olmaktan çıkararak firmanızı daha yüksek yerlere getirebilirsiniz. Mühürler ile girilmesini istemediğiniz alanlara bir giriş olup olmadığının kontrolünü sağlayabilirsiniz. Açılması özel cihazlar haricinde imkansız mühürleri tercih ederek ise örneğin konteyner taşımacılığında güvenliği sağlayarak taşıdığınız ürünün güvenliğini en yüksek seviyede sağlayabilirsiniz.